#FunduszeEuropejskie
Projekt: „Kompleksowy program aktywizacji społeczno-zawodowej obywateli Ukrainy z Regionu Warszawskiego Stołecznego” o numerze FEMA.08.04-IP.01-01ZL/24 jest realizowany przez KDK INFO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Działanie 8.4 Integracja społeczno-zawodowa obywateli państw trzecich Priorytet VIII: Fundusze Europejskie dla aktywnej integracji oraz rozwoju usług społecznych i zdrowotnych na Mazowszu.
CEL PROJEKTU
Kompleksowe działania w zakresie integracji społecznej i zawodowej uzupełnione niezbędnymi usługami społecznymi na rzecz obywateli państw trzecich w tym migrantów oraz ich otoczenia.
W ramach projektu zaoferujemy kompleksową ofertę wsparcia począwszy od diagnozy indywidualnych predyspozycji, poprzez wsparcie psychologiczne i prawne, szkolenia oraz kursy, a także pośrednictwo pracy.
GRUPA DOCELOWA

Projekt kierujemy do 120 obywateli/obywatelek państw trzecich – dorosłych obywateli Ukrainy (24 mężczyzn, 96 kobiet), zamieszkujących w województwie mazowieckim, na terenie Regionu Warszawskiego Stołecznego (RWS), legalnie przebywających na terenie Polski.
Projekt skierowany do osób:
Dodatkowe punkty premiujące otrzymują:
Jednocześnie informujemy, że Uczestnicy/Uczestniczki z niepełnosprawnością będą mieli/miały możliwość skorzystania z usług dostępowych (np. tłumacza języka migowego, asystenta oraz innych udogodnień w zależności od potrzeb).
ZAPEWNIAMY
Stworzymy Indywidualny Plan Działania dla każdego Uczestnika/Uczestniczki niezbędny do zaplanowania ścieżki wsparcia i dostosowania go do indywidualnych potrzeb i problemów. Spotkania realizowane przez doradcę zawodowego dotyczyć będą diagnozy predyspozycji i potencjału, przygotowania kompleksowej oferty wsparcia, realizacji oraz podsumowania stopnia realizacji Indywidualnego Planu Działania. Planowane wsparcie to średnio 4 godziny zegarowe na każdego Uczestnika/ Uczestniczkę projektu.
OFERUJEMY
Zrealizujemy 60 godzin kursu języka polskiego na poziomie dostosowanym do umiejętności Uczestników/Uczestniczek projektu (A1,A2). Po ukończonym kursie każdy UP przystąpi do zewnętrznego egzaminu (np. VCC).
Uczestnicy/Uczestniczki otrzymają niezbędne wsparcie prawne i/lub psychologiczne, zgodnie z Indywidualnym Planem Działania. Porady prawne będą prowadzane z zakresu m.in.: legalizacji pracy, ubezpieczeń, szkolnictwa, opieki zdrowotnej oraz innych problemów życia codziennego w Polsce. Planowane wsparcie to średnio 4 spotkania, (łącznie 4 godziny zegarowe). W ramach projektu zaoferujemy Uczestnikom/Uczestniczkom projektu spotkania prowadzone przez doświadczonych psychologów dotyczące podstawowego poradnictwa psychologicznego m.in.: pomocy w sytuacjach przeciążenia stresem związanych z migracją, stresem akulturacyjnym, wsparcia w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami związanymi z życiem rodzinnym i zawodowym. Planowane wsparcie to 6 godzin zegarowych.
Zorganizujemy szkolenia w zakresie podnoszenia umiejętności zawodowych lub/i kursy umiejętności społecznych i osobistych – zgodnie z Indywidualnym Planem Działania. Efektem tego będzie uzyskanie przez Uczestników/Uczestniczki projektu kwalifikacji lub nabycie kompetencji potwierdzonych odpowiednim dokumentem (np. certyfikatem). Planowana liczba godzin wsparcia to 136, w tym średnio 120 godzin szkoleń zawodowych i średnio 16 godzin kursów kompetencji społecznych i osobistych.
Pomożemy Uczestnikom/Uczestniczkom w doborze odpowiedniej pracy, dopasowanej do oczekiwań konkretnych pracodawców. Indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy będą odbywały się podczas godzinnych spotkań. Planowana łączna ilość godzin wsparcia na każdego Uczestnika/Uczestniczkę projektu to 5 godzin.
Zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/ osobą zależną, stypendium szkoleniowe, wsparcie tłumacza (na etapie realizacji zostanie zapewniony w przypadku wskazania takiej potrzeby).
Rezultaty jakie chcemy osiągnąć:
