#FunduszeEuropejskie
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Projekt jest realizowany na terenie województwa mazowieckiego, w Regionie Warszawsko-Stołecznym. W skład tego regionu wchodzą powiaty: m.st. Warszawa, legionowski, miński, otwocki, wołomiński, nowodworski, grodziski, piaseczyński, pruszkowski i warszawski zachodni.
Wymagane dokumenty to: formularz zgłoszeniowy, dokument potwierdzający obywatelstwo oraz status, kserokopia zaświadczenia o nadaniu numeru PESEL, dokument potwierdzający przebywanie w Regionie Warszawsko-Stołecznym (np. zaświadczenie od pracodawcy, umowa najmu, PIT), oraz, w przypadku osób z niepełnosprawnościami, odpowiednie dokumenty medyczne.
Dokumenty rekrutacyjne złożone do Biura Projektu nie podlegają zwrotowi.
Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie oraz wpisane na listę rezerwową zostaną powiadomione o tym fakcie telefonicznie lub mailowo w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia rekrutacji w danej rundzie.
Rekrutacja do projektu odbywa się w 6 rundach, z których każda trwa 20 dni. Informacja o rozpoczęciu kolejnej rundy będzie podana publicznie co najmniej 14 dni przed jej rozpoczęciem. Zgłoszenia są przyjmowane na bieżąco, a w każdej rundzie zostanie przyjętych 20 Uczestników/Uczestniczek.
Po zakończeniu projektu uczestnicy będą mogli poprawić swoją sytuację społeczną, zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe oraz zwiększyć swoje umiejętności na rynku pracy. Efektem może być również zwiększenie pewności siebie i motywacji do działania.
Tak, w przypadku dużej liczby zgłoszeń może zostać utworzona lista rezerwowa.
Tak, w projekcie dostępne jest wsparcie tłumacza z języka polskiego na ukraiński oraz rosyjski.
Tak, w przypadku dużej liczby zgłoszeń może zostać utworzona lista rezerwowa.
Rozpoczęcie kursów i szkoleń zależy od indywidualnego planu działania, który zostanie opracowany podczas pierwszego spotkania z doradcą zawodowym. Terminy kursów będą dostosowane do harmonogramu Uczestnika/Uczestniczki.
Premiowane będą osoby, które:
- Osoby do 29. roku życia.
- Po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zostały objęte ochroną czasową i przebywają w Regionie Warszawsko-Stołecznym.
Zgodnie z regulaminem projektu osoby, które biorą udział w innych projektach o tym samym zakresie finansowanych ze środków publicznych, nie mogą brać udziału w projekcie „Kompleksowy program aktywizacji społeczno-zawodowej obywateli Ukrainy z Regionu Warszawskiego Stołecznego.
Tak, projekt obejmuje pomoc w poszukiwaniach pracy. Uczestnicy projektu mogą skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego, pomocy w tworzeniu CV, listu motywacyjnego oraz przygotowania się do rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo organizowane będą spotkania z pracodawcami i pośrednictwo pracy, aby pomóc uczestnikom w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.